Patche

Patche

Do poszczególnych gier serii Men of War wyszło wiele patchy. Każdy, kto chciałby zagrać w sieci w Men of War czy też Men of War Oddział Szturmowy musi zaopatrzyć się w te najnowsze. W tym artykule postaram się opisać kwestię patchy do wszystkich gier serii.

Każda z gier serii Men of War rządzi się swoimi prawami. W przypadku mniejszych produkcji, takich jak Karmazynowy Przypływ, Wietnam czy wyklęci Bohaterowie patche nie są wymagane, ale na pewno pomagają w rozgrywce singleplayer. W przypadku Podstawowej wersji gry Men of War oraz Oddziału Szturmowego nie ma mowy o grze bez patchy. Warto dodać, że ta ostatnia gra jest cały czas rozwijana, więc z czasem wychodzą kolejne patche. Ważne jest aby instalować patche do odpowiednich wersji językowych gry. W przypadku wersji wydanych w Polsce należy instalować patche wydane przez Cenegę, chyba, że podczas instalacji wybraliśmy wersję angielską. Wówczas jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy musieli zainstalować wersję angielską patcha.

Jednym z częstych błędów podczas instalacji jest komunikat o nie wykryciu gry. Jeśli otrzymamy taki komunikat, oznacza to, że próbujemy zainstalować patch przeznaczony dla innej wersji językowej gry, lub ominęliśmy jakiś patch i próbujemy zainstalować kolejny.


Men of War

Pierwsza część serii, która nie jest już dalej rozwijana. Wyszło do niej kilka patchy, które znacząco zmieniły rozgrywkę. Z racji tego, że nie ma już nowych uaktualnień, wystarczy wszystko zainstalować raz i można zapomnieć o sprawie. Ostatni patch wydany do tej gry nosi oznaczenie 1.17.5. Jednakże w przypadku Men of War musimy najpierw zainstalować jedną wcześniejszą łatkę, o numerze 1.11.3. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli o tym zapomnimy, nasza gra będzie miała zupełnie inną wersję po instalacji ostatniego patcha. Patche do tej wersji gry można pobrać z następujących miejsc:

Cenega Polska download Patch 1.11.3 i 1.17.5: Cenega Mirror

Oficjalna strona gry Patch 1.11.3 i 1.17.5: Oficjalna strona gry


Men of War Oddział Szturmowy

W przypadku Oddziału Szturmowego najlepszym rozwiązaniem jest dodanie gry do Steam. Eliminuje to wszelkie problemy z patchami, oraz niektóre problemy techniczne. Mimo niechęci wielu osób do tej platformy bardzo ją polecam. Poniżej znajdziecie krótką instrukcję jak to zrobić:

Dodanie gry do Steam

Dodanie gry do Steam

Należy najpierw zainstalować klienta Steam (1), którego można pobrać z oficjalnej strony platformy Steam Store . Gry już to zrobimy, instalujemy program, najlepiej na dysku, na którym mamy najwięcej miejsca i na którym będziemy chcieli przechowywać gry. Gdy już to zrobimy musimy utworzyć konto w platformie, albo zalogować się posiadanym loginem i hasłem. Następnie po odpaleniu programu (klienta) klikamy w znajdujący się w lewym dolnym narożniku okna programu link Dodaj grę…(2), a następnie wybieramy Aktywację produktu w Steam(3). Pojawia się okno instalacyjne, w którym musimy podać klucz gry (4), dzięki czemu nasza gra zostanie dodana do Steam. Klucz znajdziemy na ostatniej stronie instrukcji do gry, lub na okładce. Następnie klikamy dalej, po czym rozpoczyna się instalacja. Gra zostanie ściągnięta na nasz komputer. Każdy kolejny patch zostanie zainstalowany automatycznie (chyba,  że zmienimy ustawienia programu).

W tym miejscu muszę jednak zwrócić uwagę na jedną bardzo ważną sprawę. Nie każda wersja pudełkowa Men of War Oddział Szturmowy wydana w Polsce może być aktywowana w Steam. Oto lista wersji jakie można dodać i nie:

Możliwe do dodania gry:

  • Men of War Oddział Szturmowy – box edition (wydanie pudełkowe) – PL
  • Men of War Oddział Szturmowy dostępny pojedynczo w wszelkich wznowieniach – Kolekcja klasyki itp. – PL
  • Men of War Assault Squad – niebieskie pudełko – wersja ENG
  • Men of War Oddział Szturmowy Game of The Year Edition – wersja ENG

Niemożliwe do dodania gry:

  • Men of War Oddział Szturmowy Game of The Year Edition – PL
  • Men of War Oddział Szturmowy dostępny w Men of War Trylogia – PL

Dodanie gry do Steam eliminuje wszelkie problemy z aktualizacją, a należy pamiętać, że gra jest wciąż wspierana i przygotowywane są kolejne patche. Niestety jak widać nie wszystkie wersje gry można dodać. W takim przypadku musimy skorzystać z oficjalnych patchy do gry, wydawanych przez Cenegę. Niestety pojawia się tu mały problem, kiedy wychodzą nowe aktualizacje. Cenega wydaje patche z sporym, często kilku tygodniowym a nawet miesięcznym opóźnieniem. Trzeba więc w takich sytuacjach uzbroić się w cierpliwość. Patche należy instalować zgodnie z instrukcją. Najlepiej zainstalować kolejno wszystkie aktualizacje od najstarszej do najnowszej. Patche do gry można pobrać z tych miejsc:

Cenega Polska download wszystkie patche: Cenega Mirror

Oficjalna strona gry wszystkie patche: Oficjalna strona gry


Men of War Wietnam

Do gry Men of War Wietnam wyszły dwa patche. Należy je zainstalować kolejno. Tak jak w przypadku Oddziału Szturmowego można sobie oszczędzić prac, dodając grę do Steam. Problem polega na tym, że Polska wersja gry zawiera dodatkową kampanię, której nie ma w edycji Steam (jest ona dostępna jako płatne DLC). W związku z tym, dodając grę do Steam, mamy dostęp tylko do wersji bez tej kampanii. Musielibyśmy ściągać ją zakupić jako DLC, mimo, iż ją mamy. W związku z tym chcąc zagrać w te misje, musimy i tak zainstalować grę normalnie. Chyba, że chcemy się pobawić plikami, ale jest to dosyć skomplikowany proces, który nie gwarantuje sukcesu, w związku z tym nie będę go tu omawiał. Patche do gry można pobrać z tych lokalizacji:

Cenega Polska download wszystkie patche: Cenega Mirror

Oficjalna strona gry, wszystkie patche: Oficjalna strona gry


Men of War Wyklęci Bohaterowie

Do Wyklętych Bohaterów wyszedł jeden patch i nie zanosi się na nowe wersje. Gry nie można dodać do Steam niestety, dlatego musimy zainstalować patch ręcznie. Sama gra ma jednak sporo wad, więc niestety nie gwarantuje to nam bezproblemowej rozgrywki.

Cenega Polska download wszystkie patche: Cenega Mirror

Oficjalna strona gry, wszystkie patche: Oficjalna strona gry


Men of War Karmazynowy Przypływ

Do tej gry nie wyszły żadne patche, w związku z czym nie musimy się niczym przejmować. Jedynie Cenega wydała drobną łatkę, która jest dostępna na ich stronie.

Cenega Polska download fix DRM: Cenega

1 Komentarzy

  1. Witam
    Tylko co zrobić gdy po dodaniu patcha 1.17.5 od Cenegi do Men of War znikają napisy w filmach??

Zostaw komentarz