Heroes of Normandie

Z nie do końca wiadomych powodów, gry o walkach w Normandii cieszą się ogromną popularnością. Powstaje ich tak wiele, że właściwie nikt nie wydaje się być zaskoczony tym faktem. Minusem takiej sytuacji jest to, że część z tych gier po prostu się powiela i nie ma w nich nic nowego ani interesującego. Czy na pewno? Co może sprawić, by jakaś gra o walkach w Normandii wygrała z konkurencją?
Devil Pig Games wiedziało, jak zainteresować swoim produktem
Twórcy ze znanego francuskiego wydawnictwa Devil Pigs Games dokładnie zbadali rynek gier o Normandii zanim ich własny tytuł ujrzał światło dzienne. Co więcej, nawet w tytule fani tego typu gier mogą dopatrzyć się innowacyjności, bo „Heroes of” to angielskie słowa, a „Normandie” – francuskie. Sam tytuł jest więc unikatowy i wyróżniający się na rynku. Przyciągający uwagę. W Polsce „Heroes of Normanie” wydał Portal Games, dzięki czemu gra zyskała szerszy zasięg niż tylko wśród fanów gier wojennych.
Oryginalność gry „Heroes of Normandie”
Zacznijmy od pudełka. Niekonwencjonalna. Utrzymana w stylu komiksowym, podobnie jak ciekawe gry komputerowe, w których się głównie strzela. „Heroes of Normandie” jest zbliżony do nich! Co wpływa na atrakcyjność gry to fakt, że oprócz anonimowych oddziałów wojskowych możemy w niej spotkać bohaterów znanych z filmów i seriali wojennych z całego świata. Co ciekawsze, ci boahterzy zostali przedstawieni w dosyć groteskowej lub absurdalnej konwencji, więc trochę demitologizuje się ich historie. W wersji podstawowej gry możemy spotkać Szajbę ze „Złota dla zuchwałych”, a w naszej grze możemy pojeździć nawet jego czołgiem. To niezła gratka dla fanów filmu! W „HoN” pojawia się też wiele małych i większych elementów nawiązujących do różnych filmów, np. do „Szeregowca Ryana” albo „Kompanii braci”. Polska wersja zawiera też naszego rodzimego Szarika, którego dodawano za darmo w przedsprzedaży polskiej edycji.
Specyficzne scenariusze budują fajny klimat
Gra jest bardzo wciągająca i sympatyczna w obsłudze. Poczynając od pudełka, którego ładne grafiki zaostrzają smak na niecodzienną grę, gracze są usatysfakcjonowani zawartością. Plansze są podzielone na kwadraty z zaznaczonymi zaroślami i zagajnikami, oraz dochodzi do tego kilka kafelków symbolizujących okopy czy budynki, które układamy na planszy by urozmaicić teren. Gramy z żetonami z oddziałami i bohaterami oraz drewnianymi klockami, które służą do aktywowania oddziałów. Gra „Heroes of Normandie” zawiera również dwie talie kart i dwie kolorowe książeczki, w których poczytamy instrukcję i przykładowe scenariusze rozgrywek. Całość jest naprawdę ładnie i solidnie wykonana, generalnie robi naprawdę dobre wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *