Gra dla dzieci i dorosłych – 7 cudów świata

Dziś przenosimy się do zachwycającej gry „7 Cudów Świata”, w którą najlepiej grać z dzieciakami, ponieważ ma świetne walory edukacyjne. Taka gra idealnie nadaje się na prezent na każdą okazję, czy to będą urodziny, święta, czy nawet jakaś uroczystość! Polecają ją blogerki z blogów parentingowych oraz wymagający gracze lubujący się w grach bitewnych. Gra „7 Cudów Świata” jest również alternatywą do różnych gier komputerowych, zapewniamy, wciąga bardzo skutecznie!

”7 Cudów Świata”
Jest przeznaczona dla graczy powyżej 10 roku życia, ale również dla ciekawskich młodszych osób nada się dobrze. Wystarczy wtedy niewielka pomoc kogoś starszego i czeka nas fascynująca rozgrywka. Można grać w parze, ale im więcej tym lepiej, producent przewidział grę dla aż siedmiu osób. Czas, jaki poświęcimy na jedną pełną grę to zaledwie pół godziny, więc pograć można nawet w przerwie w ciągu dnia lub wieczorem, zamiast oglądać telewizji.

Gra idealna dla dzieciaków i dorosłych
Każdy, kogo fascynują podróże na świecie na pewno zostanie zaintrygowany. Odkrywanie nowych miejsc, zwiedzanie ich i poznawanie nowych kultur zawsze jest rozwijającym zajęciem. Zwłaszcza, jeśli akurat nie mamy warunków – bo zbieramy pieniądze na wycieczkę albo jesteśmy chorzy, a chcemy przenieść się w odległy zakątek świata, weźmy do rąk tę grę! Wycieczki z palcem na mapie również mogą być przyjemne. Będą się przy nich świetnie bawić zarówno dorośli, jak i dzieci.

Walory estetyczne i co znajdziemy w środku pudełka
W dużym i pięknie zilustrowanym pudełku znajdziemy sporo ciekawych rzeczy. To dość droga gra, ale na pewno cenę zrekompensuje jej zawartość. Bo czeka na nas: 7 plansz Cudów Świata, 7 kart Cudów Świata, 49 kart I Ery, 49 kart II Ery, 50 kart III Ery, 42 żetony Konfliktu, 20 monet o wartości 3 oraz 30 monet o wartości 1, notes punktacji, instrukcję i 2 karty wariantu dla dwóch graczy.

Tło
W grze „7 Cudów Świata” przeniesiemy się do jednego z siedmiu wielkich miast, a akcja toczy się przez trzy wieki. W każdej erze (co już wiemy po kartach) otrzymujemy po siedem kart z konkretnej talii (tej przypisanej do danej ery). Wybieramy jedną z nich, a pozostałe przekazujemy reszcie. Pokazujemy te karty jednocześnie i płacimy lub pozyskujemy surowce, wchodzimy w interakcje z innymi graczami. W każdej erze przechodzimy ten proces od nowa. Po trzech wiekach gra się kończy. Pomimo tego, że na początku wydaje się bardzo skomplikowana i obszerna, dosyć szybko można nauczyć się obowiązujących zasad. Wystarczy podążać za instrukcją! Życzymy udanego grania!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *