Dynamic Campaign Generator 4.0

Dynamic Campaign Generator 4.0 – WIP

Każdy kto chociaż trochę grał w Men of War musiał się prędzej czy później zetknąć z modem Dynamic Campaign Generator. Jest to chyba najbardziej nietypowy mod jaki kiedykolwiek powstał do gier serii Men of War. Pozwala on na rozegranie kampanii, która jest generowana dynamicznie. Gracz określa w jakim okresie będzie walczyć, na jakim teatrze, oraz jakimi siłami. Resztę generuje komputer, dając nam trochę punktów na zakup jednostek, losując mapy i dając nam namiastkę mapy strategicznej. My natomiast ruszamy do boju przeciwko wrogowi, który może być małym oddziałem piechoty, albo ogromną armią pancerną.

Twórcami moda DCG jest grupa utalentowanych modderów, a początki tej modyfikacji sięgają 2009 roku. Powstało wiele wersji tej modyfikacji, a każda kolejna oczekiwana jest z niecierpliwością (pewnie głównie dlatego, że wychodzą dosyć rzadko, a każdy kolejny patch do np. Men of War Oddział Szturmowy uniemożliwiał granie w poprzednie wersje moda, ale to tak nawiasem). Od premiery wersji 3.5 minęło trochę czasu. Ukazała się ona w kwietniu 2013 roku. Nie była to jednak tak ciekawa wersja jak poprzednie, ponieważ jej celem było tylko umożliwienie grania w moda na nowych wersjach MoW-a. Najnowsza opracowywana wersja nosi numerek 4.0 i jak na okrągłą liczbę przystało, przyniesie sporo zmian. Największą z nich i chyba najbardziej oczekiwaną (prace nad tym elementem trwają od… 2009 roku (sic!)), a mianowicie całkowicie nową i znacząco rozbudowaną armią Włoską. Prace nad nowymi modelami prowadzi od lat już Zeke Wolf oraz ngvade. Premierę tego dodatku, noszącego roboczo nazwę „The Italian Nation – DCG future project” przekładano już wiele razy. Powodem opóźnień jest fakt, że Zeke Wolf pracuje praktycznie sam, a także dlatego, że che on po prostu stworzyć coś wspaniałego. I tak będzie. Na stronie DCG na ModDB pojawiło się kilka screenshotów przedstawiających nowe jednostki włoskie w grze, a sam Zeke Wolf pokazał kilka kolejnych screenshotów nowych modeli jakie stworzył. Cały czas nie jest znana data premiery nowej wersji, ale jest bardzo prawdopodobne, że ukaże się on pod koniec tego roku – jeśli tak się nie stanie, to Zeke Wolf będzie miał na głowie tłum niezadowolonych graczy.

Więcej informacji o modzie znajdziecie na ModDB: Dynamic Campaign Generator

A screenshoty przedstawiające różne modele Zeke Wolfa w tym temacie na forum DMS (musicie poszukać ich na różnych stronach tematu): The Italian Nation – DCG future project

Zostaw komentarz