Bye GameSpy

Bye bye GameSpy

Kiedy IGN Entertainment kupiło GameSpy-a wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że to nie wróży dobrze platformie. Już wtedy GameSpy umierał, ponieważ Steam i inne platformy były znacznie lepsze. Prędzej czy później, platforma, która utrzymywała tryb multiplayer w Men of War i Men of War Oddział Szturmowy musiała zostać wyłączona. Niestety, wydarzyło się to prędzej niż byśmy chcieli. Już pod koniec maja, GameSpy zostanie na stałe wyłączony, w związku z czym normalne rozgrywki sieciowe w Men of War i Men of War Oddział Szturmowy odejdą w przeszłość.

Nadzieją na kontynuowanie rozgrywek w sieci w tych dwóch tytułach są tylko specjalne systemy, takie jak zaproponowane przez Managing Director-a DMS – Instincta DirectIP i GameRanger. No i oczywiście LAN. Na szczęście Men of War Assault Squad 2, najnowsza część serii oparta jest na serwerach Steam, w związku z czym nie grożą jej żadne problemy. Także wygląda na to, że niezależnie od naszych chęci i opinii na temat kolejnej części serii, będziemy musieli się na nią przesiąść, tylko dlatego, że czynniki niezależne od twórców gry uniemożliwią dalszą rozgrywkę. Nie ma żadnych planów na zaktualizowanie starszych tytułów.

Twórcy gry oficjalnie jeszcze tego nie ogłosili, ponieważ sądzę, że widzą szansę na to, że wraz z wyłączeniem GameSpy-a więcej graczy przejdzie na MoWAS 2, także ciężko powiedzieć, kiedy oficjalnie zakończą działanie serwery. Kończy się pewna epoka w historii tej serii. Zobaczymy co przyniesie nam przyszłość.

Zostaw komentarz